Brehmen Youth Symphony Orchestra

Detaily oznámení
Kategorie: Vlastní

Brehmen Youth Symphony Orchestra

Srdečně Vás zveme na koncert mladých symfoniků, který se uskuteční v našem kostele 30. června v 19:00.

Jako první zazní houslový koncert d moll od Benjamina Btittena. Jedná se o kompozici, která vznikla v letech 1938-1939. Samotný koncert byl autorem několikrát přepracován. V jeho tónech můžeme slyšet skloubení moderní hudby s hudbou klasickou. (cca 35 min)

Následně zazní Čajkovského druhá symfonie c moll „Malá ruská“. Skladba vznikla v roce 1872 a v letech 1879-1880 se dočkala úprav. Svůj název „Malá ruská“ získala díky zakomponování lidových písní do její melodie. Například v závěrečném vyvrcholení symfonie máme možnost slyšet ukrajinskou lidovou píseň Jeřáb. (cca 35 min)

Vstupné na koncert je dobrovolné, výtěžek bude využit na opravu vřetenového schodiště na kostelní věž a na výměnu palubek na kůru kostela.